Dalaman Fethiye Karayolu, 48310 Göcek, Fethiye/Muğla
Hafta İçi: 8:30 -17:00
Online Randevu
Online Randevu
Dalaman Fethiye Karayolu, 48310 Göcek, Fethiye/Muğla
Hafta İçi: 8:30 -17:00

Single Service

yat temizliği

 

Güverte temizliği hijyen açısından olduğu kadar güvenlik açısından da önemli bir husustur. Bu sebeple son derece ciddiye alınmalı ve uygulama tamamen profesyonel bir firma tarafından gerçekleştirilmelidir.

 

Güverte Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güverte temizliği yapılırken kullanılacak temizlik malzemeleri kadar uygulama tekniklerine de dikkat edilmesi gerekir.

Teknelerin güverte kısmında boyalı, alüminyum veya ahşap yüzeylerin bulunması, temizlikte daha fazla dikkat gerektiren unsurlardır.

Teknelerin güvertelerinin yüzey özellikleri farklı olabileceği için, öncelikle alana uygun malzeme kullanılmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Cilalı, boyalı, ahşap ve alüminyum yüzeylerde hassasiyet gösterilmesi, yapılan temizliğin en önemli parçası olmalıdır.

İlgili yüzeylere uygun temizlik malzemelerinin kullanılması ve kimyasal içerikli temizlik ürünlerinin bu yüzeylerle uzun süre temasından kaçınılması, güverte temizliği esnasında fazlasıyla dikkate alınmalıdır. Aksi halde bu yüzeylerin bozulması ve asıl özelliklerini kaybetmesi söz konusudur. Böyle bir durum ise temizlik maliyetinden çok daha fazlasını karşımıza çıkaracağı için, mutlaka profesyonel hizmet alınması gerekir. Ayrıca kullanılan ürünlerin çevreye ve özellikle de deniz canlılarına zarar vermemesi de güverte temizliğinde dikkate alınması gereken noktalar arasındadır.

 

Kaymaz Temizlik Malzemeleri Kullanılmalıdır

Güverte temizliği yapılırken mutlaka kaymaz temizlik ürünlerinin kullanılması gerekir. Temizlik işlemi tamamlanmış ve güverte kurumuş olsa bile kaygan etkisi devam eden temizlik ürünlerinin kullanımı istenmeyen kazaların görülmesindeki temel etkenlerden biridir.

Temizlik esnasında yüzey parlatıcı ve koruyucu özelliklere sahip malzemeler, güverte yüzeyi dikkate alınarak tercih nedeni olmalıdır. Zeminin uygun olması durumunda, bunun için kullanılabilecek birçok temizlik ürünü bulunmaktadır.

Ürün kalitesi kadar uygulama kalitesinin de önemli olduğu unutulmamalı, yat veya tekne güverteleri temizlenirken mümkün olduğunca profesyonel hizmetlerden faydalanılmalıdır.

Güverte temizliği ihtiyaçlarınızın tamamen profesyonel bir şekilde karşılanması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.