Dalaman Fethiye Karayolu, 48310 Göcek, Fethiye/Muğla
Hafta İçi: 8:30 -17:00
Online Randevu
Online Randevu
Dalaman Fethiye Karayolu, 48310 Göcek, Fethiye/Muğla
Hafta İçi: 8:30 -17:00

Single Service

kuru temizleme

 

Kuru temizleme özel kimyasallar kullanılarak temizlenmesi zor olan, hassas kumaşların temizliğinin yapılması ve giysilerin üzerinde oluşan lekelerden arındırılması işlemidir.

Birinci sınıf hizmet anlayışımızla kuru temizleme ihtiyaçlarınıza en hızlı ve en etkili çözümleri sunmaktayız.

 

Kuru Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kuru temizleme işlemi inceleme, sınıflandırma, leke çıkarma, yıkama, durulama ve kurulama aşamalarının tamamlanması ile gerçekleşir.

Birinci aşamada kuru temizleme yapılacak olan ürünün özellikleri incelenir. Bir sonraki aşamada ürün kumaş türü ve rengine göre sınıflandırılır. Üçüncü aşamada leke çıkarma işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamada çıkarılması zor olan lekelere profesyonel ürünlerle müdahale edilir.

Dördüncü aşamada lekelere ön müdahalenin gerçekleştirildiği ürünler yıkama talimatlarına uygun bir şekilde yıkanmaktadır. Yıkamanın ardından durulanan ürünler santrifüj işlemiyle çözücülerden arındırılır.

Son aşamada giysiler sıcak hava akımında kurulanır ve havalandırılarak giysinin üzerinde kalmış olabilecek son çözeltilerden de temizlenmesi sağlanır. Bu aşamanın ardından tercihe ve ihtiyaca göre ütüleme, kolalama, boya işlemleri de gerçekleştirebilmektedir.

 

Hangi Kıyafetler Kuru Temizlemeye Verilebilir?

Kuru temizlemenin sadece takım elbise, gece kıyafetleri ve montlar gibi özel kıyafetler için uygulandığı düşünülse de bu doğru bir bilgi değildir. Kaban ve montlardan günlük giysilere akla gelebilecek tüm tekstil ürünlerine kuru temizleme işlemi yapılabilir.

Kıyafetlerin yanı sıra perde, yatak örtüsü, battaniye gibi ev tekstil ürünlerine de kuru temizleme yapılabilmektedir.

 

Kuru Temizleme Lekeleri Çıkarır Mı?

Giysilerdeki çıkması zor olan lekeler için en etkili çözüm kuru temizleme işlemidir. Ev ortamında lekelere müdahale etmeye çalışmak ve kulaktan dolma bilgilerle lekeleri çıkarmaya çalışmak çoğu zaman işleri daha da içinden çıkılmaz bir hale getirir. Tekstil ürünlerindeki lekelerden kurtulmanın kesin çözümü profesyonel ürünler kullanılarak tecrübeli ve eğitimli kişiler tarafından müdahale edilmesidir.

 

Kuru Temizlemede Su Kullanılır mı?

Kuru temizleme işlemleri tamamen “kuru” olarak gerçekleştirilmese de işlem esnasında su kullanılmaz. Yapılan işlemler sırasında kullanılan özel sıvıların su içermemesinden dolayı işlem “kuru temizleme” olarak adlandırılmıştır.

Sektörün öncü firmalarından biri olarak en yüksek teknolojiyi kullanan cihazlarımızla size hizmet sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kuru temizleme ihtiyaçlarınızda güvenle bizi tercih edebilirsiniz.