Dalaman Fethiye Karayolu, 48310 Göcek, Fethiye/Muğla
Hafta İçi: 8:30 -17:00
Online Randevu
Online Randevu
Dalaman Fethiye Karayolu, 48310 Göcek, Fethiye/Muğla
Hafta İçi: 8:30 -17:00

Single Service

Tekne branda yıkama

 

Tekne branda yıkama işlemi toz, kir, güneş ve deniz suyuna maruz kalan yat ve tekne brandalarının temizlenmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir.

 

Tekne Branda Yıkama İşlemi Neden Gereklidir?

Tekne brandası hem karada hem de deniz üzerinde tekneleri dış etmenlerden koruma görevini üstlenmektedir. Tekneler için adeta bir koruma kalkanı görevini yerine getiren brandalar zaman içerisinde doğal olarak kirlenmektedir.

Kirlenen brandalar hem hoş olmayan bir görünüme neden olmakta hem de işlevselliğini yitirmektedir.  Çeşitli kir ve tozların brandaya nüfuz etmesi ilerleyen zamanlarda hijyen problemlerinin de ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Brandanın ilk günkü görünümüne kavuşması ve koruma görevini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilmesi için periyodik olarak tekne branda yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Bu işlemin aksatılması ya da hiç yapılmaması uzun süre tuzlu suya ve güneş ışığına maruz kalan brandaların kullanım ömrünü de ciddi ölçüde azaltacak ve teknenizi dış etkenlere karşı savunmasız bırakacaktır.

 

Yat ve Tekne Brandaları Nasıl Temizlenir?

Tekne brandası yıkamak için gerçekleştirilecek işlemler bilinen brandaları temizlemekten belirgin farklarla ayrılmaktadır. Yat ve tekne brandaları tekneleri mevsim etkilerinden, güneş ışığından, tozdan ve deniz suyundan koruyabilmek amacıyla özel kumaşlardan üretilmiştir. Her brandanın üretildiği malzeme farklı olabileceği gibi bu malzemelerin temizlenmesi için kullanılabilecek yöntemler de farklılık gösterilebilmektedir.

 

Tekne Brandasını Neden Size Yıkatmalıyım?

En doğru uygulamanın gerçekleşebilmesi adına tekne brandasının boyutuna ve yapıldığı malzemeye göre özel temizlik çözümleri üretilmeli ve bu çözümlere uygun temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Tespitin doğru yapılabilmesi ve uygulamanın eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi işlemin ancak deneyimli ve eğitimli kişiler tarafından uygulanmasıyla mümkündür.

Bu sebeple tekne branda yıkama işleminin deneyimli bir firma tarafından profesyonel ürünlerle gerçekleştirilmesi en doğru çözüm olacaktır.  Boyutu ve yapıldığı malzeme ne olursa olsun tekne brandalarınızı gönül rahatlığıyla bize emanet edebilirsiniz.