Dalaman Fethiye Karayolu, 48310 Göcek, Fethiye/Muğla
Hafta İçi: 8:30 -17:00
Online Randevu
Online Randevu
Dalaman Fethiye Karayolu, 48310 Göcek, Fethiye/Muğla
Hafta İçi: 8:30 -17:00

Single Service

Tekne branda yıkama

 

Yelken yıkama işlemi yelkenin üzerinde bulunan yosun, kir ve nem gibi çeşitli unsurların doğru yıkama teknikleri ve özel solüsyonlar aracılığıyla kirden arındırılmasıdır.

Yelken yıkama dış ortamlarda çeşitli çevresel faktörlere maruz kalan yelkenlerin temizlenmesi, hijyenin sağlanması kadar yelkenin ömrünün artmasına da yardımcı olacak bir uygulamadır.

 

Yelkenin Yıkanması Neden Gereklidir?

Yelkenler uzun süre güneş ışınlarına maruz kaldığı gibi kullanım esnasında tuzlu su ile temas halinde olması, kir gibi diğer etkenlerle birlikte ömrünün azalmasına neden olur. Özellikle dikiş yerlerinde yağmur veya deniz suyunun kir ile birikmesi, buralardan başlayarak yelken üzerinde geniş bir alanda sarılık ve farklı izlere neden olur.

Ayrıca yelkenlerin tuzlu suyla birlikte kire maruz kalması, yelken kumaşının kısa sürede zarar görmesine ve sonucunda da yelkenin ömrünün azalmasına sebep olacaktır. Hem yelkenin kullanım ömrü boyunca kullanılabilmesi hem de lekelerin oluşmasını engellemek için, yılda en azından bir kez yelkenin yıkanması gerekir.

 

Yelkenlerin Yıkanması Nasıl Yapılır?

Yelken yıkama işlemi profesyonel firmalar tarafından özel solüsyonlar ile gerçekleştirilmelidir. Bu yıkama işleminin aşamaları şu şekildedir;

  • Yelken tekneden alınarak yıkamanın yapılacağı işletmeye getirilir.
  • Yelken kumaşına zarar vermeyecek ancak temizlik konusunda etkili olan özel temizleme solüsyonları ve teknikleri ile yıkanır.
  • Yıkamanın ardından durulanır ve kuruması sağlanır.
  • Kuruduktan sonra yelken teknenize getirilerek teslim edilir.

Yelkenin demontaj ve montajı sizin tarafınızdan yapılabileceği gibi, dilerseniz tecrübeli personelimiz tarafından da yapılabilmektedir.

 

Özel Solüsyonlarla Yelken Yıkama

Yelkenlerin üretildiği malzeme ne olursa olsun, yelken yıkama ve benzeri malzemelerin temizlenmesi amacıyla üretilen özel solüsyonların kullanılması yelkenin zarar görmeden temizlenmesi için gereklidir.

 

Yelkenler Ne Zaman Yıkanmalıdır?

Yelkenlerin yıkanması depoya kaldırılmadan önce yılda bir kez yelken temizleme konusunda profesyonel hizmet veren firmalarca yapılmalıdır.

Yelken yıkama ihtiyaçlarınızda yılların getirdiği deneyim ve müşteri memnuniyetini hedefleyen hizmet anlayışımızla yanınızdayız.